Informacje Podstawowe

STOWARZYSZENIE INICJATYWA EDUKACYJNA „NASZE ŻELAZNO”
REGON 020772477
Żelazno 101, 57-361 Żelazno, Polska
Tel. / fax: +48 74 868 93 11

Cele działania:

• Wspieranie naukowe, finansowe i rzeczowe polskich przedszkoli, szkół i uczniów.
  • Organizacja i rozwijanie kształcenia dla dzieci, w szczególności w wieku przedszkolnym, jak i dorosłych, w tym kształcenia ustawicznego i orientacji zawodowej.
  • Rozwijanie i stymulowanie przedsiębiorczości, także wśród młodzieży.
  • Pomoc doradcza i wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, ich pracowników i związków tych podmiotów.
  • Promocja, wdrażanie i finansowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, organizacyjnych i prawnych we wszelkich instytucjach życia społecznego i gospodarczego.
  • Wspieranie merytoryczne i finansowe rozwoju regionalnego, szczególnie obszarów wiejskich i małych miast.
  • Zapobieganie wykluczeniom z życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego zagrożonych grup społecznych, także inwalidów i niepełnosprawnych.
  • Promocja i krzewienie zdrowego stylu życia, zwłaszcza wśród ludzi młodych.
  • Wspieranie merytoryczne, rzeczowe i finansowe inicjatyw społecznych, zwłaszcza organizacji pozarządowych.
  • Animowanie, promowanie i koordynowanie współpracy sektorów publicznego, pozarządowego i biznesu na rzecz dobra publicznego.
  • Wspieranie rozwoju demokracji lokalnej, aktywności obywatelskiej i edukacja w zakresie praw obywatelskich.
  • Inicjowanie, wspieranie i udział w działaniach jednostek samorządu terytorialnego, administracji publicznej oraz ich agend, zgodnych z misją i celami stowarzyszenia.
  • Ochrona i odtwarzanie środowiska naturalnego, materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego, ważnych dla rozwoju lokalnych społeczności.
  • Informowanie o rozwiązaniach prawnych, finansowych i organizacyjnych w unii europejskiej oraz o członkostwie Polski w strukturach UE, szczególnie w kontekście obranych celów działania stowarzyszenia.