Konkurs literacki „Twoje bezpieczne wakacje” – II edycja

Od bezpieczeństwa nie ma wakacji. A wiedzą o tym, jak je bezpiecznie spędzić, jakich zasad przestrzegać i na co zwracać szczególną uwagę, będą mogli podzielić się uczniowie klas 4-7 szkół podstawowych. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska oraz Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski, ogłosili dziś konkurs literacki „Twoje bezpieczne wakacje”. Honorowy Patronat nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Konkurs literacki

Jakie powinny być „Twoje bezpieczne wakacje”?
Odpowiedź powinna znaleźć się w opowiadaniu lub bajce. Młodzi literaci pisząc o swoich bezpiecznych wakacjach, muszą odnieść się, do co najmniej trzech zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowego. Nie mogą też zapomnieć, że jednym z bohaterów wakacyjnych przygód, powinien być Krokodylek Tirek – maskotka ITD.

Komisja konkursowa będzie oceniać zgodność pracy z tematem, oryginalność i pomysłowość oraz ogólne wrażenia literackie, takie jak kompozycja, fabuła, czy forma narracji.
Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach: klasy 4-5 i klasy 6-7. Na opracowanie i przesłanie pracy, zgodnie z regulaminowymi wymaganiami, uczniowie mają czas do 22 maja 2022 r. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi do 24 czerwca 2022 r., a nazwiska laureatów pojawią się stronie internetowej www.gov.pl/gitd oraz w mediach społecznościowych GITD.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres e-mail: [email protected] pracy w formie elektronicznej wraz ze skanem lub zdjęciem oświadczenia podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego. Udział w konkursie jest bezpłatny, ale aby wziąć w nim udział, zaakceptowany musi zostać regulamin.

Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdują się na dedykowanej stronie: https://www.gov.pl/web/gitd/konkurs-na-bajke-opowiadanie-2022

Zachęcamy do udziału w konkursie!