Konkurs MATEMATYCZNEGO ORIGAMI

Zapraszamy wszystkich uczniów/uczennice do wzięcia udziału w konkursie matematycznym: „KULE ORGIAMI”.

Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni geometrycznej i wiedzy z geometrii przestrzennej, sprawności manualnej i koncentracji, kształtowanie zamiłowania do sztuki origami, jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Konkurs realizowany jest w terminie od 12.10.2023 do 13.11.2023.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu metodą ORGIAMI maksymalnie 2 figur przestrzennych, które kształtem będą przypominały KULE o średnicy nie mniejszej niż 5 cm i nie większej niż 25 cm.
Do każdej pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora.
Prace konkursowe należy przynosić w wyżej wymienionym terminie do sali nr 4 lub do pokoju nauczycielskiego.

Jury wyłoni 3 najlepsze prace konkursowe, biorąc pod uwagę przy ocenie prac zgodność z tematem i podstawowymi regułami origami, stopień trudności i pracochłonność modelu, oryginalność pomysłu, staranność i estetykę wykonania, dobór kolorystyki i rodzaju papieru (np. czy model jest sztywny i nie załamuje się pod własnym ciężarem, czy papier nie jest za gruby i czy jest dobrze dobrany do modelu)

Wszystkie modele przekażemy na JARMARK BOŻONARODZENIOWY, który będzie organizowany przez naszą szkołę w grudniu.